Nasze mocne strony

• rodzinna, kameralna atmosfera;
  • przedszkole – sprzyjające procesowi indywidualizacji dzieci oraz pozwalające dzieciom w różnym wieku na pełną integrację;
  • fachowa kadra pedagogiczna;
  • dobre wyposażenie w sprzęt, zabawki, pomoce dydaktyczne;
  • zdrowa, smaczna kuchnia;
  • różnorodne zajęcia dodatkowe;
  • współpraca ze szkołą podstawową.

W naszym przedszkolu w ramach podstawy programowej wychowania przedszkolnego nauczyciele realizują następujące zajęcia:

• rozwijające mowę i myślenie,
  • matematyczne,
  • plastyczno-techniczne,
  • język angielski,
  • umuzykalniające,
  • przyrodnicze,
  • gimnastykę ogólnorozwojową.

Wszystkie wyżej wymienione zajęcia prowadzone są w sposób zintegrowany i w ciągu pobytu dziecka w przedszkolu. Ponadto realizowane są dodatkowe zajęcia finansowane z budżetu miasta Pruszkowa, prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów :

• gimnastyka korekcyjna,
  • zajęcia taneczne.

Specyfika pracy z dziećmi sprawia, że godziny są stałe ale zawsze może pojawić się niedokładność czy opóźnienie wynikające z czynności higienicznych czy posiłków lub nieprzewidzianych wydarzeń.

Zajęcia, które nie odbywają się ze względów organizacyjnych lub losowych są odrabiane w innym terminie.

Prowadzimy wsparcie rodziców i pomoc psychologiczno- pedagogiczną pobudzającą  rozwój dzieci z trudnościami oraz dzieci zdolnych, dzięki pracy zespołu specjalistów: psycholog, logopeda oraz pedagog specjalny.