https://www.facebook.com

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nasze Przedszkole wzięło udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, największym w Polsce programie, skierowanym zarówno do placówek, jak i czytelników.  Dzieci, którym rodzice oraz nauczyciele czytają we wczesnym okresie dzieciństwa, szybciej się uczą i mają bardziej rozwiniętą wyobraźnię. W naszych grupach czytanie jest jednym z podstawowych aktywności dziecka w przedszkolu! Tym bardziej cieszy nas wygrana, dzięki której możemy uzupełnić naszą przedszkolną bibliotekę o nowe pozycje! Zainteresowanych programem zapraszamy do zapoznania się z szeregiem informacji o NPRC pod adresem https://nprcz.pl/

Zapraszamy dzieci nowo przyjęte do przedszkola na dni adaptacyjne 30.08.2023 oraz 31.08.2023 w godz. 10.00 – 11.30.

Zebranie-organizacyjne

Rekrutacja 2023/2024

Zapisy dzieci w wieku od 3 do 5 lat do przedszkoli w Pruszkowie będą odbywały się za pomocą systemu elektronicznego (http://pruszkow.formico.pl) od 01.03.2023 do 15.03.2023 szczegóły w zakładce Dla Rodziców – Rekrutacja

——————————————————————————————————————–

Dyżur wakacyjny 2023

Ogłoszenie o zmianie przepisów

uchwały antysmogowej dla Mazowsza

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.

Smog stale nie daje za wygraną. Od 2018 r. Główny Inspektor Ochrony Środowiska wydał ponad 270 powiadomień o wystąpieniu dni smogowych oraz ryzyku ich wystąpienia. Dlatego uchwała antysmogowa została znowelizowana. Nowe przepisy weszły w życie 14 maja 2022 r.

JAKIE ZMIANY NAS CZEKAJĄ?

Już za nieco ponad rok, od 1 października 2023 r. nie będzie można palić węglem w urządzeniach grzewczych na terenie m.st. Warszawy. W dalszej kolejności zakaz palenia węglem zacznie obowiązywać mieszkańców gmin z terenu powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego, czyli z obszaru NUTS2 – warszawskiego stołecznego.

Kotły na paliwa stałe spełniające wymogi ekoprojektu uruchomione do 1 czerwca 2022 r. mogą być używane do końca ich żywotności na terenie m. st. Warszawy oraz gmin wchodzących w skład powiatów: grodziskiego, legionowskiego, mińskiego, nowodworskiego, piaseczyńskiego, pruszkowskiego, otwockiego, warszawskiego zachodniego oraz wołomińskiego. Jednak nie będzie można palić w nich węglem od 1 października 2023 r. w Warszawie, a od 1 stycznia 2028 r. w gminach z terenu powiatów z NUTS2 – warszawskiego stołecznego.

Co równie istotne na terenie całego województwa mazowieckiego nowobudowane budynki, jeżeli będą w zasięgu sieci ciepłowniczej i będzie możliwe ich podłączenie do niej, nie będą mogły być ogrzewane paliwami stałymi (np. węglem, drewnem czy pelletem). Przepis będzie dotyczył tylko nowych budynków, dla których wystąpienie z wnioskiem o pozwolenie na budowę lub zgłoszenie nastąpi po 1 stycznia 2023 r.

POMOC FINANSOWA

Na wymianę kotłów oraz ocieplenie budynku można otrzymać dofinansowanie z krajowego programu Czyste Powietrze lub z gminnego programu dotacyjnego (jeżeli istnieje). Dotacje gminne i z programu Czyste Powietrze można łączyć. Można także skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Program Czyste Powietrze oferuje dotacje do 69 000 zł. Poziom dofinansowania uzależniony jest od dochodów wnioskodawcy oraz wybranego źródła ciepła i wynosi od 30 do 90% inwestycji. W ramach Programu możliwe jest uzyskanie dotacji do wymiany pozaklasowych kotłów i pieców na węgiel, pellet i drewno na nowoczesne źródła ciepła, montaż odnawialnych źródeł energii oraz docieplenie budynków jednorodzinnych (ocieplenie ścian i stropów, wymiana okien i drzwi).

W czasie, gdy ceny wszystkich nośników energii (gaz, prąd, węgiel, drewno opałowe, itd.) drastycznie wzrosły, inwestycja w ocieplenie budynku oraz wymianę źródła ciepła na nowoczesne urządzenie, zużywające mniej paliwa, jest najlepszym sposobem na obniżenie rachunków.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z dotacji, płać mniej za ogrzewanie i nie zanieczyszczaj powietrza!

WARTO WIEDZIEĆ

Przestrzeganie przepisów uchwały antysmogowej będzie kontrolowane. Użytkowanie niedozwolonych urządzeń grzewczych i niedozwolonego opału może zostać ukarane mandatem do 500 zł, a w przypadku dalszego łamania przepisów sprawa może zostać skierowana do sądu. Możliwa grzywna to nawet 5 000 zł!

Nasze przedszkolaki wywalczyły wyróżnienie w Festiwalu Tańca, zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 8 w Pruszkowie.

Zwiększona liczba miejsc w pruszkowskich przedszkolach miejskich –
oferta dla dzieci obywateli Ukrainy.

W związku z rozporządzeniem MEiN pozwalającym na zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach, Urząd Miasta Pruszkowa przeprowadzi w dniach 17, 18, 21 marca 2022 r. nabór do przedszkoli miejskich na rok szkolny 2021/2022. Zapisy będą prowadzone w godzinach 9.00-13.00 w sali nr 30 (I piętro) Urzędu Miasta (ul. Kraszewskiego 14/16).

Wnioski o zapis dziecka do przedszkola (w języku polskim i ukraińskim) można pobrać na stronie miasta, stronach internetowych przedszkoli miejskich a także przy zapisie dziecka w urzędzie.

Zainteresowani rodzice będą kierowani do przedszkoli miejskich przez pracowników Wydziału Edukacji od czwartku 17 marca 2022 r. do momentu wyczerpania miejsc

Dalsze terminy będą podawane do publicznej wiadomości po aktualizacji liczby wolnych miejsc.

Pomoc dla Ukrainy

Życzenia świąteczne

Kategorie: WYDARZENIA

Skip to content