Rekrutacja do pruszkowskich przedszkoli  w roku szkolnym 2021/2022

Zapisy dzieci w wieku od 3 do 5 lat do przedszkoli w Pruszkowie będą odbywały się

od 1 marca 2021 r. od godz. 8.00 do 15 marca 2021 r. do godz. 16.00, za pomocą systemu elektronicznego.

Szczegółowe informacje oraz link do logowania będą zamieszczone na stronie miasta oraz na stronach każdej placówki oświatowej  przed rozpoczęciem procesu rekrutacji.

Wzorem lat ubiegłych rodzice maja prawo wskazania 3 przedszkoli w procesie rekrutacji.

Rodzice, którzy będą mieli problem z dostępem do internetu bądź z wypełnieniem elektronicznie wniosku do rekrutacji będą mogli skorzystać z pomocy pracowników poszczególnych przedszkoli/punktów przedszkolnych.

Rekrutacja do przedszkoli będzie przeprowadzana zgodnie z następującymi kryteriami:

– kryteria ustawowe określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (t. j. Dz.U. z 2020 r. poz. 910 ze zm.) po 30 punktów za każde z kryteriów:

1. wielodzietność rodziny kandydata;
  2. niepełnosprawność kandydata;
  3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;
  4. niepełnosprawność obojga  rodziców kandydata;
  5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;
  6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;
  7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

– kryteria samorządowe, które będą brane pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego:

1. Obowiązkowe szczepienia ochronne – 8 punktów.
  2. Zasiłek rodzinny – 4 punkty.
  3. Praca zawodowa obojga rodziców/ samotnego rodzica/ prawnego opiekuna – 2 punkty.
  4. Podatek odprowadzany w Gminie Miasto Pruszków – 3 punkty dla każdego z rodziców.
  5. Rodzeństwo dziecka w placówce wskazanej na pierwszym miejscu –  8 punktów.
  6. Dochód na osobę w rodzinie dziecka – 1 punkt.

Ww. kryteria określa załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXXIII.342.2021 Rady Miasta Pruszkowa z dnia 28 stycznia 2021 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Pruszków, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz
w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu – dane kryterium nie będzie  uwzględnione przez komisję rekrutacyjną.

Dzieci 6-letnie (z rocznika 2015), które nie uczęszczały do przedszkoli miejskich oraz placówek niepublicznych pozyskanych w ramach konkursów będą przyjmowane do szkół podstawowych na terenie Miasta Pruszkowa. Dzieci te nie będą rekrutowane elektronicznie, a na podstawie wniosku papierowego złożonego w danej szkole.

W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych niż liczba miejsc w przedszkolach miejskich, Miasto Pruszków ogłosi konkurs, aby pozyskać dodatkowe miejsca wśród niepublicznych placówek przedszkolnych.

Szczegółowych informacji na temat rekrutacji będą udzielali:

–  dyrektorzy pruszkowskich placówek oświatowych,

Przedszkole Miejskie nr 16 tel. 22/112-02-92

– pracownicy Wydziału Edukacji pod nr telefonów:

Tel. 22/ 735-87-52,   22/735-87-32

STRONA INTERNETOWA   : www.pruszkow.formico.pl.

Kategorie: Ogłoszenia