W ramach akcji „Pruszków walczy o czyste powietrze!” nasi wychowankowie mieli okazję brać udział w zajęciach dydaktycznych na temat problemu niskiej emisji. Celem było: poznanie, uporządkowanie i utrwalenie wiadomości na temat różnych źródeł dymu i ich szkodliwości dla środowiska a także  zdrowia człowieka, zasadach ekologii oraz źródeł czystego powietrza.

Dzieci dzięki materiałom edukacyjnym udostępnionym przez Miasto Pruszków poznały historię żbika Pruszka i dzielnego maluszka” a także rozwiązywały zagadki Misemisa.

Pruszków walczy o czyste powietrze!

Zabawy wokół tematu sprawiły że przyswajanie wiedzy stało się zabawą. Efektem działań nauczycieli stały się prace indywidualne i plakaty promujące właściwe postawy oraz zwrócenie uwagi na jakość powierza w Pruszkowie. Las w słoiku okazał się receptą na oczyszczenie powietrza w sali zabaw.