Wychowanie w duchu wartości rozpoczyna się  w domu rodzinnym ale  w przedszkolu także dbamy o to by każdy maluch wiedział, jakie są symbole narodowe, znał tekst hymnu i potrafił wskazać stolicę na mapie Polski. Prezentujemy  dzieciom małe i wielkie ojczyzny oraz dbamy o poczucie bezpieczeństwa i szczęścia w gronie społeczności przedszkolnej.

Z okazji świętowania  „Dnia Odzyskania Niepodległości 11-listopada 1918” w salach przedszkolnych powstały kąciki patriotyczne, galeria prac plastycznych oraz kartki dla Polski w ramach projektu e-Twinning „Kartka dla Polski”

Starszaki tj. :” Zajączki” uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych pt :” Legenda o powstaniu państwa polskiego” podczas , których przeniosły się do krainy Słowian, gdzie  wędrowały z Lechem , Czechem i Rusem. Po mini-lekcji historii  podróżowały biało-czerwonym pociągiem wzdłuż Wisły przez cały kraj, zwiedzając miasta w Polsce i odkrywając symbole narodowe.